Ara
Filters
Kapat

Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR

 1. ÜYELİK
 2. ÖDEME ŞEKİLLERİ
 3. ONLINE ALIŞVERİŞ BASAMAKLARI
 4. GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 5. KARGO SEVK & TESLİMAT
 6. FATURA
 7. GARANTİ & İADELER

 

ÜYELİK

1-Nasıl üye olabilirim? 

www.select.sanalmagaza.com  adresine girip “Yeni Üye” butonuna tıklayınız.

Üyelik formunu doldurup, sözleşmeleri uygunsa onaylayınız.

Üyeliğiniz onaylandığında SMS ile bilgilendirileceksiniz.

2- Kayıtlı üyeyim, nasıl üye girişi yapabilirim?

 https://select.sanalmagaza.com adresine girip “Üye Girişi” butonuna tıklayıp giriş yapabilirsiniz.

3- Şifremi unuttum. Ne yapmalıyım?

 https://select.sanalmagaza.com adresine girip.Yeni açılacak ekranın altında “Şifremi Unuttum” butonuna tıklayanız. Kayıtlı e-mail adresinize bilgilendirme maili gönderilecektir. Bu maildeki linke tıklayarak yeni şifrenizi girebilirsiniz.

ÖDEME ŞEKİLLERİ

1- select.sanalmagaza.comüyesiyim. Ürün satın alırken hangi şekilde ödeme yapabilirim? 

www.select.sanalmagaza.com adresimize üye girişi yaparak ürün siparişi veren müşterilerimiz 3 ayrı şekilde ödeme yapabilirler.

 • Kredi ile Ödeme (SCHNEIDER tarafından hesabınıza işlenir)
 • Kredi + Para ile Ödeme (Kredi + Kredi Kartıyla Online Ödeme)
 • Para ile Ödeme (Sadece Kredi Kartıyla Online Ödeme)


2- Kredilerimi kullanarak nasıl ödeme yapabilirim?

www.select.sanalmagaza.com adresine girerek, sahip olduğunuz kredilere karşılık gelen ürünlerden sipariş verebilirsiniz. 

3- Kredi + Para ile aynı anda nasıl ödeme yapabilirim?

select.sanalmagaza.com hesabınızda biriken krediler istenilen ürünler için yeterli değil ise kredilerinizden fazla olan aradaki fiyat farkını kredi kartınız ile online olarak ödeyebilirsiniz.

4- Kredilerimi kullanmadan sadece ürünün karşılığı olan TL tutarı (para) ile nasıl ödeme yapabilirim?

Hediye Kataloğu hesabınızda biriken krediler istenilen ürün için yeterli değil ise veya siparişinizde kredileriniz yerine kredi kartınızı kullanmak isterseniz, ödeme aşamasında ödemenizi kredi kartı ile yapabilirsiniz.

Kart sahipleri ödemelerini güvenli bir şekilde yapabilirler. Hediye Kataloğu müşterilerinin alışverişlerinde kullandıkları kredi kartı bilgileri, sadece işlemin sonlandığı anda (otorizasyon
Comodo SSL güvenlik sistemleri çerçevesinde) alınır ve sonrasında sistemde tutulmaz. 

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

1- Alışverişimiz güvenli bir online ortamda mı yapılıyor?

Sitemizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliği Sanal Mağaza tarafından ilk planda tutulmaktadır. Sizlere ICS LAB onaylı güvenlik duvarı ile korunan sunucularımız üzerinden yüksek şifreli SSL sertifikalarıyla güvenli bir elektronik alışveriş imkânı sağlıyoruz. SSL sertifikalı www.select.sanalmagaza.com sitemizde alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler siteden bağımsız olarak SSL tarafından 256 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaşır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi site tarafından görüntülenmez ve kaydedilmez.

Kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfanın sağ alt kösesinde bulunan kilit resmi, bu sayfanın SSL ile şifrelendiğini gösterir.

Son olarak Sanal Mağaza sipariş ve ödeme slip ekranınız belirecektir. Siparişini verdiğiniz ürün, ödeme sekli, kargo teslim tarihi, iletişim bilgileriniz ve sistemimizin onayladığı sipariş numaranız bu ekranda yer almaktadır.

2- Para ile ödemelerde kredi kartımla taksitli alışveriş yapabilir miyim?

Hediye Kataloğu sitesinde yapılacak alışverişlerde geçerli olmak üzere, sadece belirli kredi kartlarını kullanarak taksitli alışveriş yapılabilir. Vade farkları sitede belirtilmiştir, lütfen dikkatlice inceleyiniz. 

DİKKAT: Yasal mevzuat gereğince, telekomünikasyon, kuyum, gıda, kozmetik, ofis malzemesi ve hediye çeki alışverişlerinde taksit uygulanamaz. 

ONLINE ALIŞVERİŞ BASAMAKLARI

1- www.select.sanalmagaza.comsitesinden sipariş vermek istiyorum. Nasıl sipariş verebilirim?

 

 • Sepetinizi onaylamak için sağ alt tarafta bulunan “Hizmet ve Uygulama Şartlarını Okudum ve Kabul Ediyorum” bölümünü açarak okuyunuz ve sizin için uygun ise, ONAY kutucuğunu işaretleyerek kabul ettiğinizi teyit ediniz. Hemen alt bölümde bulunan “Siparişi Tamamla” butonuna tıklayınız ve ilerleyiniz. 

 

 • Fatura Adresini giriniz: Gelen ekranda daha önceden kayıt ettiğiniz bir fatura adresiniz var ise adresin hemen üstünde bulunan kırmızı “Faturamı Bu Adrese Gönder” yazısına tıklayınız, eğer kayıtlı bir fatura adresiniz yok ise sayfanın alt tarafında bulunan yeni adres oluşturma bölümünde adresinizi oluşturup sağ altta bulunan ileri butonuna tıklayınız.
 • Kargo Sevk Adresini giriniz: Kayıtlı adresinizin üst kısmından “Fatura Adresi” butonunu tıkladığınızda sayfa güncellenir ve şimdi “Siparişi Bu Adrese Gönder” butonu önünüze gelir. Bu butona tıklayınız ve ilerleyiniz. 

 

 • Kargo Bedeli: Bu yeni ekranda kargo ücretini göreceksiniz. Kargo bedelini TL ya da Kredi ile ödeyebilirsiniz. Eğer kredi kartı seçeneğini tercih ederseniz, kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekecektir. Daha sonra sağ taraftaki ileri butonuna tıklayınız.

 

 • Ödeme: Kredi veya Kart ile ödeme: Yeni gelen ekranda kargo adresinizi göreceksiniz, eğer siparişinizle ilgili bir hata görmüyorsanız “Siparişi Onayla” butonuna tıklayınız. Tıkladığınızda kredi ya da para ile ödemeniz alınacak ve siparişiniz tamamlanacaktır.


2- Sepetime eklediğim ürünleri silebilir miyim?

Sepetinize eklediğiniz ürün sipariş ya da siparişlerinizi her ürünün en sağında bulunan kutucuğu seçerek “sepeti güncelle” butonuna tıklayarak, seçili olan ürünü silebilirsiniz.

3- Siparişi doğru olarak verdiğimi nasıl anlayacağım?

www.select.sanalmagaza.com adresine üye girişi yapıp siparişinizi verdikten sonra kayıtlı olan mail adresinize siparişiniz ile ilgili onay maili gelecektir. Ayrıca hesabım/siparişler bölümünden geçmiş siparişlerinizi görebilirsiniz.

4-Siparişimi verdim ama adresimi değiştirmek istiyorum ne yapmalıyım?

Adres değişikliği kayıtlı mail üzerinden veya 0 (216) 538 52 72no’lu çağrı merkezi aranarak yapılabilir, ancak irsaliyesi / faturası kesilmiş siparişler için adres değişikliği yapılamamaktadır.

5- Siparişlerimi nasıl takip edebilirim?

www.select.sanalmagaza.com adresine üye girişi yaptıktan sonra “Hesabım” bölümünden geçmiş siparişlerime girerek ya da 0 (216) 538 52 72 no’lu çağrı merkezimizden siparişlerinizin takibini yapabilirsiniz.

KARGO SEVK & TESLİMAT

1- Sipariş ettiğim ürün gecikti, ne yapabilirim?

Siparişinizi verdiğiniz ürünü “Hesabım” bölümünden takip edebilirsiniz. Tedarik süresini aşan siparişlerinizin tedarik durumu ya da akıbetini öğrenmek için 0 (216) 538 52 72 no’lu çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Teslimat adresi
: Tüm teslimatlar kargo firması tarafından adrese teslim olarak yapılır.
Hiçbir şekilde kargo şubesi üzerinden teslimat yapılmaz. Lütfen sipariş verirken adres kısmını açık ve net olarak ( tüm alanlarıyla birlikte )  doldurunuz.

Bir sipariş içinde birden fazla ürünün yer aldığı durum: Bir sipariş içinde birden fazla ürün var ise (tüm ürünlerin aynı anda stoklarda olmadığı durumda ya da aynı koli içine girmediği durumlarda) sizleri daha fazla bekletmemek için sevkiyatlarımız ayrı ayrı yapılır. Kargo bedeli ilk sevkiyata yansıtılır, diğerlerinden alınmaz.

2- Ürünü kargodan nasıl teslim almalıyım? 

Tüm paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer üründe bir tahribat ya da eksik mevcut ise kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu ve hasarlı ya da eksik baslığıyla bir iade yapamayacağınızı unutmayınız.

3- Ne kadar kargo ücreti ödeyeceğim?

Kargo ücretinizi, siparişinizi verirken kargo adımında öğrenebilirsiniz.

4- Kargo takibimi veya teslimat bilgilerimi nereden öğreneceğim?

Siparişini verdiğiniz ürünler kargo aracılığı ile üyelik bilgilerinizdeki teslimat adresinize gönderilecektir. Üye girişi yaptıktan sonra “Hesabım” bölümünden “Geçmiş Siparişlerim” bölümünü tıklayarak siparişlerinizin durumunu ve kargo bilgilerini takip edebilirsiniz. Ya da    0 (216) 538 52 72 no’ lu çağrı merkezimizden öğrenebilirsiniz.

FATURA

1- Faturam bana nasıl ulaşacak?

Ürün siparişlerinizde seçeceğiniz ödeme şekilleri arasında Kredi + Para ya da

sadece Para (online ödeme) seçenekleri bulunmakta olup, üründe ödediğiniz TL tutarı faturalandırılıp,

sipariş aşamasında seçtiğiniz fatura adresine gönderilecektir.

2- Faturam kesilmiş fakat adresi değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Adres değişikliği talepleri sadece kayıtlı mail üzerinden mümkündür. Lütfen konuyla ilgili olarak

select@e.sanalmagaza.com adresine mail gönderiniz.

 

GARANTİ& İADE

1- Siparişte verdiğim hediyelerin “Garantisi / Garanti Belgesi” mevcut mudur?

Siparişini verdiğiniz her ürün, üretici ve satıcı firmaların garantisi altındadır. Ürün müşteriye sağlam olarak ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, müşterilerimizin ürünle ilgili üretici veya satıcı firmalara başvurması gerekmektedir. 

2- Hangi ürünler kurulum gerektirir?

Kurulum gerektiren beyaz eşya (Vestel, Bosch, Arçelik, Samsung vb.ürünler) ve büyük ebattaki elektronik ürünlerin ( Philips, Sony, Samsung, TV,  LCD, Plazma vb.) tüm kurulumları teknik servis hizmetine dâhildir ve yetkili teknik servisler tarafından yapılmalıdır.

Bu bağlamda bu tür tüm ürünlerin ambalajları teknik servis dışında biri tarafından açılmamalıdır. Açılacak olursa ürünler garanti kapsamı dışında kalırlar ve Sanal Mağaza ya da ithalatçı firma tarafından iade alınmaz / değiştirilmezler. Lütfen ilgili yetkili servis ile irtibata geçiniz ve kurulum için teknik servis elemanını çağırınız.

Dikkat: 32” (diyagonal ölçüm ile 82 cm) ve altı boyuttaki televizyonlarda, üretici firma yetkili servis üzerinden kurulum ücreti almaktadır. Bu bedel tarafınızca ödenir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

3- Ürünümün arızalı olması durumunda ne yapmalıyım?

Ürün size ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arizalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurmalısınız.

4- Ürün siparişimi iptal-iade etmek istiyorum. Kredilerimin /Paramın iadesi nasıl yapılacak?

Eğer kredi harcaması yaptıysanız select.sanalmagaza.com hesabınıza yüklenecek, eğer para harcaması yaptıysanız kredi kartınıza iadesi yapılacaktır.

5- Sipariş ettiğim ürünüm yanlış gönderildi. Ne yapmalıyım?

Talep ettiğiniz siparişiniz sevkiyat esnasında kaynaklanan nedenden ötürü tarafınıza farklı olarak gönderilmiş ise, teslim aldığınız ürünü, kullanılmamış ve orijinal ambalajı bozulmamış hali ile Aras Kargo aracılığı ile Sanal Mağaza A.Ş adresine gönderebilirsiniz. Talep edilen asil ürününüz, iade ürün geldikten sonra gönderilecektir.

6- Sipariş ettiğim ürünü iade etmek istiyorum. Ne yapabilirim?

Aldığınız ürünü kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde www.select.sanalmagaza.com  üzerinden başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dâhilinde iade edebilirsiniz. 

İadeler mutlak surette kullanılmamış ve orijinal kutu/ambalajında olmalıdır. Bütün standart aksesuarlar ürün ile birlikte hasarsız ve tam olarak gönderilmelidir. Aynı şekilde fatura da iade ürün ile birlikte gönderilmelidir. Bu koşulların dışında yapılacak iadeler kesinlikle kabul edilmez.

7- Özel ürünler için iade şartları nelerdir?

Aşağıda yer alan ELEKTRONİK, CEP TELEFONU, BİLGİSAYAR gibi ürünler siz değerli üyelerimize / müşterilerimize sağlam olarak ulaştıktan sonra eğer bu ürünleri 14 gün içinde İADE etmek isterseniz lütfen aşağıdaki koşullara uyunuz.

Telefon, fotoğraf makinesi, bilgisayar, taşınabilir ve görüntülü elektronik cihazlar için; ürün ve / veya ürün paketinin ambalaj kutusu/kolisi/jelatininin açılmamış olması gerekir.
Hiçbir şekilde ürünün ekranı üzerinde yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Hiçbir şekilde ürünün ekranda ve cihazın diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olmamalıdır. Aksi takdirde İADE kabul edilmez.

Her türlü Kozmetik Ürünler ve Kişisel Bakim Ürünleri, her türlü yazılım, her türlü işlemci (CPU) Program, DVD, VCD, CD ve Kasetlerin, Bilgisayar ve Kırtasiye sarf malzemelerin (toner, kartuş, şerit vb.) ambalaj kutusu/kolisi/jelatininin kesinlikle açılmamış ve hiçbir şekilde kullanılmamış olması gerekir. Aksi takdirde İADE kabul edilmez.

Her türlü Hijyenik ürünler (iç çamaşırı gibi) hiçbir şekilde iade edilemez.

Açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilecek veya tekrar kullanılamayacak ürünler (örneğin kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren her türlü ürün, tek kullanımlık ürünler) hiçbir şekilde iade edilemez.

Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.

Her türlü GIDA ürünleri hiçbir şekilde iade edilemez.

Her türlü gazete, dergi gibi süreli yayınlar hiçbir şekilde iade edilemez.

Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (altın grubu) hiçbir şekilde iade edilemez.

Hediye Çekleri ( Basılı ve / veya Dijital Çekler / Kodlar / İndirim Kuponları ) hiçbir şekilde iade edilemez.

ARIZALI ürünler söz konusu olduğunda öncelikle ilgili üretici veya ithalatçı firmanın Yetkili Teknik servislerine başvurmanız gerekir. Firmamıza yapacağınız başvurular Yetkili Teknik servislerin tutmuş oldukları RAPORLAR ışığında değerlendirilecektir.

 

İade gönderimi için adres:

SANAL MAĞAZA Lojistik Merkezi, Veysel Karani Mah. Zaloglu Rüstem Cad. No:5, 34885 Samandıra / İstanbul / TÜRKIYE

İLETİŞİM:

select@e.sanalmagaza.com

Çağrı Merkezi: 0(216) 538 52 72 (Hafta içi 09:00 – 18:00 arası)